Půda je součástí našeho domova

Půda je náš nenahraditelný zdroj výživy a energie. Jako takovou ji chceme spravovat, zachovat a předat dalším generacím. Je pro nás zdrojem produkčních hodnot, ale také domovem – místem našich životů.

Co je zdravá půda

Půda je živý, otevřený, dynamický komplex. Jeho jednotlivé složky, vzájemné provázanosti, procesy a zákonitosti se učíme celý život poznávat a toto poznání uplatňovat v péči o ni. Zdravá půda je plná života, je schopná přijímat a uvolňovat živiny a především vodu.

shutterstock_70532539.jpg

Bezorebné zpracování půdy

Půdu neobracíme pluhem, ale zpracováváme ji v celém profilu. Provádíme podmítku, kypření a podrytí. Půdu neobracíme pluhem, ale zpracováváme ji v celém profilu.

info-eroze-2.jpg

Předcházení erozi a utužení

Půda je dnes nejvíce ohrožena dvěma hrozbami: erozí a utužením. Oba tyto fenomény vnímáme jako vážné hrozby a snažíme se jim předcházet.

Více o předcházení

Svěřte nám svoji půdu

Půdu dalším generacím předáme stejně, jako naši otcové nám — úrodnou, živou a zdravou

Máme zájem o ornou půdu, vhodnou pro pěstování zemědělských plodin. Ale umíme využít i půdu, která není vhodná k pěstování. Na té ponecháváme volně se pasoucí skot.

  • Hospodaříme bez zbytečné zátěže mechanizací a chemií
  • Dbáme na vhodnou volbou hnojiv, zejména organických
  • Ctíme smlouvy, držíme slovo, pečujeme o dobré vztahy
  • Půdu majitelům navracíme zdravou, živou a úrodnou

Chci pronajmout půdu

Kde hospodaříme

Hospodaříme na vlastních i propachtovaných pozemcích.

Obhospodařujeme pozemky na Vysočině v okolí Lesonic na Třebíčsku, Rokytnice nad Rokytnou a Chlístova, Koněšína a v okolí Mohelna. A dále na Brněnsku, v okolí Ivančic a Zbraslavi. 

Typově jsou zde půdy rozmanité, od lehce písčitých, přes hlinitopísčité, až po těžce hlinité. Pozemky leží v nadmořské výšce od 480 do 500 m.n.m. s ročním úhrnem srážek do 550 mm a průměrnou teplotou +6,9 °C. 

Kontaktujte našeho specialistu na půdu, rád vám se vším poradí